dvbbs
收藏本页
联系我们
论坛帮助
dvbbs

>>
搜一搜相关精彩主题 
世界语学习论坛世界语学习讨论区胡国柱老师帖子专区 Afiŝejo por Guozhu → 李祥年的爱情(4) La Amo de Li

您是本帖的第 2239 个阅读者
平板 打印
标题:
李祥年的爱情(4) La Amo de Li
Guozhu
帅哥哟,离线,有人找我吗?
等级:版主
文章:3852
积分:25928
门派:绿色
注册:2006年7月8日
 用支付宝给Guozhu付款或购买其商品,支付宝交易免手续费、安全、快捷! 点击这里发送电子邮件给Guozhu

发贴心情
李祥年的爱情(4) La Amo de Li
    Pro la amsopiro pri Shumin, mi forkuris de Jiabian-ravino.
    Mi revidis Shumin. Sed pro la sento de mia hontinda malsupereco, mi denove perdis sxin, forkurinte de sxi.
    Do kion mi faru nuntempe?
    因为想念淑敏,我逃离了夹*边沟。我见到淑敏了,但是由于我的自惭形秽,我又失去了她,逃离了她,现在我该干什么呢?
    Mia antauxa penso estis tia: Nue se sxi ankoraux tenas amon al mi, nur se sxi diris al mi: "Iru akcepti la reedkadon per laboroj! Se vi plenumis la reedukadon, mi ankoraux atendas vin!" Tiam mi certe volonte revenu al Jiabian-ravino por dauxrigi la reedukadon per punlaboroj.
    我原先想的是只要她还爱我,只要她说你去接受改造吧,你改造好了,我还是等着你,那我就会义无反顾地返回夹*边沟继续接受改造。
    Sed nun, post tia okazintajxo, ruinigxis jam mia estonteco, ruinigxis ankaux mia amo. Perdis al mia vivo cxiom da lumo. Cxu ankoraux estas necese ke mi memvole jxetu min en kaptilon, memvole revenu al la malliberejo? Ne, jam ne ekzistas tia neceseco. Mi jam ne havas la devon respondeci por mia amatino.  La tuta signifo de mia vivo estas nur plu vivi. Do mi cxiel plu vivu: migru.
    可事到如今,我的前途已经葬送,爱情也已然葬送,整个的生活失去了光彩,我还有必要自投罗网重返囹圄吗?没有,没有这个必要了。我已经不对心爱的人承担义务了,我生活的全部意义就是活着了,那就想办法活下去吧:流浪。
    Mi havas la memfidon ke mi kapablas vivi en migrado. Tiujare mi estis 28-jara. Kvankam iom malfortas mia korpo pro la sufero de malsato en Jiabian-ravino, tamen finfine mi ankoraux estas juna, facilmova. Mia vivo plenas de vivipovo. Nur se mi povos trovi laboron, malgraux kiel ajn suferan aux lacigan, mi povos elteni, mi povos plu vivi kie ajn, nur se mi ne enirus malliberejon, ne vivus en la sxtona punlaborejo, tenante mian liberan korpon kaj koron.
    我认为我有能力在流浪中生存下去。那一年我28岁,虽然在夹*边沟饿了一年多身体有点虚弱,但我毕竟年轻,我的身手是敏捷的,生命还充满活力。我只要能找到个活干,无论多苦多累,无论在什么地方,只要能不陷囹圄,不进石头城,保持我的自由的身心,我都能忍受,能生存下去。

Guozhu
Kia laboro, tia valoro
ip地址已设置保密
2010/9/26 9:56:54

网上贸易 创造奇迹! 阿里巴巴 Alibaba
Copyright ©2006 - 2018 Elerno.Cn
Powered By Dvbbs Version 7.1.0 Sp1
页面执行时间 0.03101 秒, 4 次数据查询