dvbbs
收藏本页
联系我们
论坛帮助
dvbbs

>>
搜一搜相关精彩主题 
世界语学习论坛世界语学习讨论区胡国柱老师帖子专区 Afiŝejo por Guozhu → 李祥年的爱情(5) La Amo de Li

您是本帖的第 2521 个阅读者
平板 打印
标题:
李祥年的爱情(5) La Amo de Li
Guozhu
帅哥哟,离线,有人找我吗?
等级:版主
文章:3852
积分:25928
门派:绿色
注册:2006年7月8日
 用支付宝给Guozhu付款或购买其商品,支付宝交易免手续费、安全、快捷! 点击这里发送电子邮件给Guozhu

发贴心情
李祥年的爱情(5) La Amo de Li

    Nature mi ne obeis la vortojn de mia patrino. Mi ne povas plu resti en mia hejmo. Sed mi nepre ne revenu al Jiabian-ravino! Per la mono donita de mia patrino mi acxetis trajnobileton kaj venas al Tianjin. En urbo Tianjin mi havas multe de da parencoj, sed mi vizitis neniun el ili. Mi tiel pensas: se miaj propraj patrino kaj fratino ne konsentas mian restadon en hejmo, cxu la aliaj parencoj povus konsenti?
    我当然没听我母亲的话。我不能在家里待了,但我决不回夹*边*沟去。我拿母亲给我的钱买车票到了天津。天津有很多亲戚但我没找。我想,我的母亲和姐姐都不留我,亲戚们能留我吗?

    Mi vizitis al mia samlernejano. Mi havis samlernejanon nomatan Zhang Jinzhu, kiu laboras siatempe kiel instruisto en mezlernejo. Mi logxis en lia hejmo. Dank' al rekomendo far lia kuzino, mi laboras en la paperfabriko Xinhua kiel provizora laboristo kun taga salajro de unu juan-o kaj okdek cendoj. Tiel provizore laboris proksimume du monatojn, okazis io neatendita.
    Iutage mi iras sur strato. Hazarde renkontis mian propran onklon, nome la patro de Li Henian. Li demandis al mi: Kial vi laboras en Tianjin?
    Mi respondis per mensogo ke mia posteno translokigxis al Tianjin.   
    我找同学去了。我有个同学张金铸当时在一个中学当老师,我住到了他家。他的表妹介绍我到新华造纸厂干临时工,一天挣一元八角钱。我干了近两个月临时工又出岔子了:一天在街上走,遇到了我的亲伯父,就是李鹤年的父亲。他问我怎么在天津上班?我说了瞎话,说工作调回天津来了。


Guozhu
Kia laboro, tia valoro
ip地址已设置保密
2010/9/27 10:59:39

网上贸易 创造奇迹! 阿里巴巴 Alibaba
Copyright ©2006 - 2018 Elerno.Cn
Powered By Dvbbs Version 7.1.0 Sp1
页面执行时间 0.04688 秒, 4 次数据查询