dvbbs
收藏本页
联系我们
论坛帮助
dvbbs

>>
搜一搜相关精彩主题 
世界语学习论坛世界语学习讨论区学习问题讨论 Diskutado pri problemoj en lernado → kiel diri 41

您是本帖的第 1602 个阅读者
树形 打印
标题:
kiel diri 41
eamo
帅哥哟,离线,有人找我吗?
等级:铜牌世界语者
文章:100
积分:1089
门派:无门无派
注册:2006年7月8日
楼主
 用支付宝给eamo付款或购买其商品,支付宝交易免手续费、安全、快捷! 点击这里发送电子邮件给eamo

发贴心情
kiel diri 41

41 MEMORI

 

                          Kiu volas mensogi, devas bone memori.

 

Memoro fidela, bone meblita, malfidela./ Lia memoro. Rifuzas lin servi, forlasis lin. Memori vorton, fakton, lecionon, ofendon, bonfaron. Memori bone, klare, konfuze. Sian memoron kultivi, ekzerci, streĉi. En sia(n) memoro(n) ion enskribi, stampi, noti, gravuri, revoki./ El sia memoro ion forviŝi.

 

La fluo de la rememoroj. Tuta rozario da rememoraĵoj. Rememorojn veki, elvoki.

 

De post nememorebla tempo. Mi konas vin tiel longan tempon, kian povas ampleksi mia memoro.

Freŝe vivas io en la memoro. Mi revidas ĉiam en mia memoro la bildon de tiu terura nokto. Ĉi tiu tago restos por mi ĉiam memorinda./

 

Mi elportas el via urbo la plej bonan rememoron. Konservi agrablan memoron pri tio. Ne forgesi ion ĝis la tago de sia morto.

 

Kiom mi memoras...( la peco ne plaĉis al mi.) Se min ne trompas mia memoro./ Fari nodon sur sia tuko ( por ne forgesi pri io ).

 

Senti kulton por ies memoro. Honori ies memoron. Kulpa je forgeso. Ripari forgeson./ Lia memoro vivos eterne. Rememori iun kun pietato. Starigi daŭran, nedetrueblan, tempospitan monumenton al iu. / Monumento konstruita por la honoro de tiu, kiu meritis estimon, estis tenata en alta estimo, akiris al si gloron./ Revigligi malnovajn kutimojn.

 

ip地址已设置保密
2016/4/15 9:21:24

 1   1   1/1页      1    
网上贸易 创造奇迹! 阿里巴巴 Alibaba
Copyright ©2006 - 2018 Elerno.Cn
Powered By Dvbbs Version 7.1.0 Sp1
页面执行时间 0.04688 秒, 4 次数据查询